Apartament 1+1 ne shitje tek Sheshi Skenderbej ne Tirane

ID TRS-523-39Z
Lloji prones Apartament
Status Në Shitje
Çmimi € 392.000
Kati 8
Sipërfaqe m2 119.02
Dhoma 1
Tualete 1
Ballkone 1
Parkim Jo
Qyteti Tirane
Adresa Rruga e Dibres
Planimetria Shkarko

Apartament 1+1 ne shitje ne fillim te rruges se Dibres tek Tirana’s Rock Building, ne Tirane.
Apartamenti pozicionohet ne katin e 8-te te nje prej godinave me elitare ne kryeqytet.
Ka nje siperfaqe totale prej 119.02 m2 ku siperfaqja e brendshme eshte 101.75m2 dhe 17.27 m2 eshte siperfaqe e perbashket.
Apartamenti eshte i organizuar ne sallon se bashku me ambientin e ngrenies, nje dhome gjumi, nje tualet, nje ballkon dhe korridori lidhes.
Orientimi i apartamentit eshte Veri duke ofruar ndricim natyral.
4 ashensor jane instaluar per pjesen e kateve banim, dhe 2 ashensor ekstra vetem per katet e biznesit.
Ndertesa e Skenderbeut (e njohur zyrtarisht si Tirana's Rock)  eshte nje projekt me nje lartesi prej 85 metra, i organizuar ne 5 kate parkim nentoke, 1 kat ambient komercial, 4 kate zyra dhe 20 kate apartamente banimi.
Skanderbeg Tower eshte i skalitur në formën e bustit të heroit kombëtar të Shqipërisë.
Godina rrethohet nga ballkone të lakuara që formojnë formën e kokës së Skënderbeut, ndërtesa do të jetë një pikë referimi në sheshin Skënderbej, në qendër të kryeqytetit.
Zona eshte elitare dhe ofron te gjithe facilitetet e nevojshme per jetese sa me komode, dhe lidhet lehtesisht me akset kryesore rrugore.
Godina pritet te perfundoje ne Dhjetor 2025.

Cmimi: 392.000 Euro

Vendndodhja e pronës në hartë

Na kontaktoni

at.png
mail-text.png
phone-icon.png
+355 4480 2288
+355 6960 88288      whatsapp.png viber.png
contact_company.jpg
Rr. Durresit, kryqezimi me Rr. Milan Shuflaj. Nr. 5 Tirana, Albania

Kërko informacion për pronën